Moderní obor Informační technologie vám poskytne široké uplatnění v praxi. Z předmětů vás čeká matematika, elektronika, programování a mnoho dalších. Aktivně se zapojíte do výzkumů, kde potrénujete své praktické dovednosti. Až dostudujete, firmy se o vás zuřivě poperou. Budou z vás analytici, programátoři, testeři či údržbáři rozličných softwarových systémů nebo také manažeři a podnikatelé v oblasti ICT. Po bakalářském studiu můžete také pokračovat dál v navazujícím magisterském studiu.
Informační technologie hýbou světem
-
79 %
studentů získá zkušenosti z praxe
-
95 %
studentů úspěšně složí státní závěrečnou zkoušku
-
99 %
absolventů najde práci do měsíce nebo pokračuje v magisterském studiu
-
40 938 Kč
je průměrný nástupní plat absolventů
1. ročník
Povinné předměty - zima
Všechny své vědomosti předají
a v těžkých chvílích vás podrží
Doc. Dr. Ing.
Kolář Dušan
Dušan Kolář je vedoucím Ústavu informačních systémů. V rámci studia se s ním setkáte v předmětech Pokročilé databázové systémy a Funkcionální a logické programování. Věnuje se formálním jazykům, jejich zpracování a reverznímu překladu (např. při spolupráci FIT/Avast).
Prof. Dr. Ing.
Černocký Jan
Učí Signály a systémy, většinou nenáviděný předmět plný komplexních čísel, konvolucí a dalších nechutností. Teprve později studenti docení, že se jim v životě bude hodit při zpracování zvuku, videa, ale i senzorických nebo obecně velkých" dat. Rád poradí přemýšlivým studentům s mnoha projekty včetně Erasmu+.
Prof. Ing.
Hruška Tomáš
CSc.
Profesor Hruška učí zejména informační systémy a web design. Dlouhodobě se zabývá objektově orientovanými DB systémy, metodami a prostředky rychlého prototypování informačních systémů nad relačním modelem a simulací mikroprocesorů pro hardware-software co-desing.
Ing.
Křivka Zbyněk
Ph.D.
Odborně se věnuje formálním jazykům v rámci výzkumné skupiny Formálních modelů. Při studiu se s ním potkáte především při řešení projektů do předmětů Formální jazyky a překladače a Principy programovacích jazyků. Studentům se snaží pomáhat, ale přitom neslevit z požadavků. Mimo školu pořádá Animefest.
Prof. RNDr.
Meduna Alexander
CSc.
Učí předměty, které se zabývají zpracováním jazyka na počítači, například Formální jazyky a překladače. Na jeho stylu výuky se odráží bohaté pedagogické zkušenosti ze zahraničí. Při výkladu se snaží skloubit japonský smysl pro přesnost, americký důraz na praxi a evropskou tendenci objasňovat látku v kontextu vědeckých poznatků.
Ing.
Smrčka Aleš
Ph.D.
Zabývá se ověřováním kvality programů a vyučuje testování softwaru. Pomáhá studentům vytvářet funkční a bezchybné programy. Nenosí vědomosti na stříbrném podnose, ale vede studenty k tomu, aby sami přemýšleli o složitých problémech, na které v praxi narazí.
Prof. Dr. Ing.
Zemčík Pavel
Učí Multimédia, Zpracování obrazu, Pokročilou počítačovou grafiku a Počítačové vidění. Jsou to předměty, které jsou užitečné studentům v praxi. Pokud je třeba, rád poradí studentům ohledně studia, ale i výzkumu obrazu a videa.
Čím se zrovna bavíme?
-
Další dva start-upy studentů a pedagogů z Vysokého učení technického v Brně nesou ochrannou známku "Start-up VUT". Smlouvu o tom podepsali 22. srpna rektor VUT Ladislav Janíček a zástupci společností MaNoSens a BIOM Research Project. …
-
Tibor Kubík a Alexander Polok a další doktorandi z VUT získali stipendium Brno Ph.D. Talent
Devět doktorských studentů a studentek z Vysokého učení technického v Brně uspělo v 15. ročníku Brno Ph.D. Talent, mezi nimi i dva zástupci Fakulty informačních technologií. Na slavnostním večeru, který se konal na brněnské radnici, si převzali šeky na svůj další výzkum. Letošní ročník evidoval okolo 150 přihlášek, jejichž výzkumný záměr hodnotila mezinárodní porota. …