Detail práce
Elektronový ray tracer
Tato práce se věnuje simulaci elektronového mikroskopu. Spojuje poznatky z metod sledování paprsků a realistického zobrazování s fyzikálními poznatky z oblasti elektronové mikroskopie. Cílem práce je vytvořit funkční a co nejvěrnější simulátor skenovacího elektronového mikroskopu s kvalitním výstupem v úměrně rychlém čase. Přínos práce spočívá v získání dostatečného množství obrazového materiálu pro další zpracování, především v oblasti strojového učení, ale i pro usnadnění vývoje aplikací mikroskopu pro post-processsing. V současné době se obrázky získávají z reálného systému a ručně anotují.
Elektronový ray tracer, sledování paprsku, Elektronový mikroskop, simulátor, PBRT, Elektronová mikroskopie
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B.
- Proč jste pro zdroj elektronů použil kameru a pro detektor použil světlo? Dalo by se to teoreticky udělat jinak? Co by k tomu bylo potřeba?
- Simulujete nějakým způsobem optiku mikroskopu? Jakým způsobem simulujete povrch modelu?
Čadík Martin, doc. Ing., Ph.D. (UPGM FIT VUT), člen
Hradiš Michal, Ing., Ph.D. (UPGM FIT VUT), člen
Křivka Zbyněk, Ing., Ph.D. (UIFS FIT VUT), člen
Polčák Libor, Ing., Ph.D. (UIFS FIT VUT), člen
Šimko Marián, doc. Ing., Ph.D. (FIIT STU), člen
@mastersthesis{FITMT21460, author = "Jan Such\'{a}nek", type = "Diplomov\'{a} pr\'{a}ce", title = "Elektronov\'{y} ray tracer", school = "Vysok\'{e} u\v{c}en\'{i} technick\'{e} v Brn\v{e}, Fakulta informa\v{c}n\'{i}ch technologi\'{i}", year = 2019, location = "Brno, CZ", language = "czech", url = "https://www.fit.vut.cz/study/thesis/21460/" }