Hečko Michal, Ing.
Šmahlíková Barbora, Ing.
Cena rektora za vynikající výsledky v bakalářském studiu
Michal Hečko a Barbora Šmahlíková získali Cenu rektora za vynikající výsledky v bakalářském studiu. Mimo výborných studijních výsledků se oba studenti již od druhého ročníku studia aktivně zapojili do výzkumných projektů, do kterých v rámci svých bakalářských prací významně přispěli.
Nguyen Son Hai, Ing.
Cena Zdeny Rábové
Ing. Son Hai Nguyen v akademickém roce 2021/2022 vypracoval vynikající diplomovou práci na téma "Aproximace šíření ultrazvuku pomocí neuronových sítí" pod vedením prof. Adama Herouta. Práce byla řešena ve spolupráci s University College London a dosažené výsledky budou prezentovány vědecké komunitě v rámci připravovaného článku. Byl také nominován na účast v soutěži ACM SPY. Na soutěžní přehlídce bakalářských prací 8zVUT v roce 2019 získal sdílené 1. místo za prezentaci "Vložení 2D grafiky do scény zabírané stacionární kamerou". Na semináři CESCG 2019 získal 2. místo za prezentaci a 1. místo za video. Byl také oceněn na Studentské konferenci inovací, technologií a vědy v IT Excel@FIT 2019 - odborným panelem, partnery z průmyslu i odbornou veřejností a Excel@FIT 2022 - rovněž ocenění odborným panelem, partnery z průmyslu i odbornou veřejností.
Šmahlíková Barbora, Ing.
Cena Zdeny Rábové
Bc. Barbora Šmahlíková v akademickém roce 2021/2022 vypracovala vynikající bakalářskou práci na téma "Nová generace rank-based algoritmů pro omega automaty" pod vedením dr. Lengála a s konzultacemi dr. Havleny. Výsledky této práce byly publikovány na zahraničních konferencích, přičemž dvě z těchto konferencí patří mezi opravdu nejlepší světové konference v oblasti formálních metod a verifikace. U studentky bakalářského studijního programu jsou takové výsledky naprosto výjimečné. Studentka dosahovala výborných studijních výsledků v průběhu celého svého bakalářského studia (vážený studijní průměr 1,17). Byla také oceněna odborným panelem na studentské konferenci inovací, technologií a vědy v IT Excel@FIT 2022. V současnosti pracuje na dalších dvou konferenčních článcích a jednom časopiseckém.
Čestný doktorát Lappeenranta-Lahti University of Technology, Finsko
Honorární doktorát udělovaný Lappeenranta-Lahti University of Technology na ceremonii (28. 5. 2022), která se koná 1x za 5 let, viz též: Honorary doctorates to influential international and national figures | LUT University
Bednář Radoslav
Bílková Michaela
Burgetová Ivana, Ing., Ph.D.
Češka Milan, doc. RNDr., Ph.D.
Duránik Lukáš
Hajduk Petr, Ing.
Holíková Lenka, Ing.
Hradiš Michal, Ing., Ph.D.
Květoňová Šárka, Ing., Ph.D.
Malásková Věra
Nesvedová Šárka
Obrusníková Petra, Bc.
Schwarz Petr, Ing., Ph.D.
Soušková Iva
Studená Michaela, Ing.
Šátek Václav, Ing., Ph.D.
Šimek Václav, Ing.
Štanclová Eva
Veigend Petr, Ing., Ph.D.
Zachariášová Marcela, Ing., Ph.D.
Pamětní medaile FIT VUT (bronzová medaile)
Bronzová medaile Fakulty informačních technologií VUT je udělována děkanem fakulty za výborné pracovní výsledky a plnění úkolů na ústavu, výrazné vědecké výsledky a propagaci fakulty apod.
Čejka Rudolf, Ing.
Fučík Otto, doc. Dr. Ing.
Holík Lukáš, doc. Mgr., Ph.D.
Kočí Radek, Ing., Ph.D.
Ryšavý Ondřej, doc. Ing., Ph.D.
Smrčka Aleš, Ing., Ph.D.
Pamětní medaile FIT VUT (stříbrná medaile)
Stříbrná medaile Fakulty informačních technologií VUT je udělována děkanem fakulty za dlouhodobé nadstandardní pracovní výsledky.
Češka Milan, prof. RNDr., CSc.
Dvořák Václav, prof. Ing., DrSc.
Rábová Zdeňka, doc. Ing., CSc.
Zbořil František V., doc. Ing., CSc.
Pamětní medaile FIT VUT (zlatá medaile)
Děkan Fakulty informačních technologií VUT udělil Zlatou medaili Fakulty informačních technologií VUT jako ocenění výrazného přínosu k rozvoji fakulty a celého VUT během funkčního období tajemníka fakulty
3. místo v ceně Josepha Fouriera
Vojtěch Havlena z Ústavu inteligentních systémů (skupina VeriFIT) zaujal odbornou porotu a získal 3. místo ve 12. ročníku Ceny Josepha Fouriera, která tradičně oceňuje mladé talenty z oblasti počítačových věd. Ve své práci se zabýval vývojem efektivních automatových technik z hlediska verifikace programů a síťové bezpečnosti. Podařilo se mu vyvinout nové přístupy, které dále posouvají praktickou použitelnost konečných automatů v reálných aplikacích a umožňují například efektivnější detekci síťových útoků a anomálií.