Dne: 14. října 2024

Třetí ročník AI 4 Talents středoškolákům přiblíží témata deepfakes, smartcities, hlasové biometrie nebo AI ve zdravotnictví

Po úspěchu minulých ročníků Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (FIT VUT) ve spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity (FI MU) opět pořádají akci AI 4 Talents, která se zaměřuje na talentované studující středních škol se zájmem o umělou inteligenci a IT. Letošní ročník se koná v pátek 18. října 2024 ve VIDA! science centru v Brně. Program nabídne přednášky špičkových akademiků, praktické workshopy a prezentace výzkumných skupin a firem. Událost je součástí akce Dny AI.

„AI se stále více stává běžnou součástí našich životů, i když se jedná o velmi sofistikovanou technologii, která vyžaduje špičkový hardware, pokročilé matematické metody a obrovské množství dat. S jejím rozvojem vyvstávají také důležité etické a filosofické otázky, které musíme lépe pochopit. Pochopení AI a jejích nástrojů začíná být klíčovou dovedností pro budoucnost, a proto v Brně pořádáme akci AI 4 Talents, určenou pro studentky a studenty středních škol se zájmem o IT. Rád bych poděkoval odborníkům, kteří na akci prezentují a organizují workshopy, díky nimž mohou studující získat cenné znalosti a zkušenosti,” uvedl proděkan pro marketing a vnější vztahy FIT VUT Vítězslav Beran.

Více v tiskové zprávě.