Dne: 28. srpna 2024

Nové start-upy VUT nabízí řešení pro úspory energií a udržitelná města

Další dva start-upy studentů a pedagogů z Vysokého učení technického v Brně nesou ochrannou známku "Start-up VUT". Smlouvu o tom podepsali 22. srpna rektor VUT Ladislav Janíček a zástupci společností MaNoSens a BIOM Research Project. Zatímco první start-up cílí na optimalizaci spotřeby energie a uživatelskou přívětivost zařízení, jako jsou fotovoltaické elektrárny nebo tepelná čerpadla, druhý usiluje o prosazování vizí v oblasti udržitelnosti a soběstačnosti měst s důrazem na zlepšení kvality života obyvatel.

Za start-upem MaNoSens stojí studenti FIT VUT, bratři Matúš a Svetozár Noskovi. "Vyvíjíme vlastní produkty v oblasti řídících a monitorovacích zařízení pro hospodaření s obnovitelnými zdroji. Originalita našeho řešení vychází z podrobné znalosti problematiky a souvisejících výzev. Umíme zabezpečit celý proces, od návrhu a výroby plošných spojů až po vývoj cloudové infrastruktury, a můžeme tak nabízet komplexní a efektivní řešení. Největší hodnotu však představuje náš tým, který jsme dali dohromady, a který je základem našich úspěchů," charakterizoval MaNoSens jeho zakladatel Matúš Nosko.

Více se můžete dočíst zde