Dne: 6. srpna 2024

Letní zvané zahraniční přednášky na FIT

V srpnu se na Fakultě informačních technologií konají v posluchárně L 314 tři zvané zahraniční přednášky v podání Dr Safee Ullah Chaudhary.

• 2. srpna od 11 hodin: Decoding algorithmic backdoors in human disease - 90 years of Warburg Effect
  • 5. srpna od 16 hodin: Multiscale modelling in computational biomedical sciences - A case study on cancer
  • 9. srpna od 11 hodin: In search of proteins using mass spectrometry - Avenues for brain proteome research

Dr. Safee Ullah Chaudhary získal v roce 2002 bakalářský titul v oboru inženýrství počítačových systémů na Ghulam Ishaq Khan Institute of Engineering Sciences and Technology v pákistánském Topi. Následující čtyři roky strávil ve společnosti Ultimus Inc (HQ NC) ve skupině pro vývoj softwaru. Poté pokračoval v postgraduálním studiu v Jižní Koreji, kde v roce 2008 získal titul M.S. a v roce 2013 titul Ph.D.. Jeho doktorandský výzkum na Department of Bio. & Brain Engineering na korejském  Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) byl zaměřen na počítačové modelování víceškálové systémové biologie rakoviny. Využil agentový (multiagentový) přístup k modelování tumorigeneze a odhalil roli buněčné smrti ve Warburgově efektu. Tato práce také vedla k vývoji elektronického systému pro rakovinu (ELECANS), což je modelovací platforma nové generace pro aplikace v systémové biologii rakoviny. V roce 2014 nastoupil na katedru biologických věd LUMS, kde založil výzkumnou laboratoř biomedicínské informatiky a inženýrství (BIRL), která se nyní podílí na vývoji špičkových technik, softwaru a pipeline analýzy dat pro aplikace v proteogenomice, systémové biologii a elektronickém zdravotnictví směrem k "vědeckému wellness".