Dne: 17. září 2024

Na FIT VUT odstartoval mezinárodní projekt Vassal zaměřený na vývoj bezpečného a spolehlivého softwaru

V době, kdy software pohání kritickou infrastrukturu i běžná spotřební zařízení, je nezbytné zajistit jeho spolehlivost a bezpečnost. Právě to si klade za cíl mezinárodní projekt VASSAL, koordinovaný Fakultou informačních technologií VUT, který byl spuštěn v létě.

Projekt sdružuje významné instituce, jako jsou Vídeňská technická univerzita, CEA, Penn State University, Honeywell a VUT v Brně, s cílem vytvořit virtuální vědecké centrum pro automatizované verifikační, analytické a návrhové techniky bezpečného a spolehlivého softwaru a zvyšovat vědeckou a institucionální spolupráci mezi partnery a excelenci a konkurenceschopnost VUT.

Více se můžete dočíst na webu projektu.